msgbartop
Arama Motoru Optimizasyonu SEO Hakkında
msgbarbottom

13 Feb 15 Link İnşa Stratejisi Örnekleri

Share on LinkedIn

Müşterilerinizden Backlink Alın

Sürekli birlikte iş yaptığınız müşterileriniz var ise ve sizin markanızı beğeniyorlarsa, ikon veya logolar ile kendi sitenize backlink almayı deneyin. Örneğin Google Adwords bu yöntemi sıkça kullanmaktadır. Müşterinizin sizin ürününüz olan bir t-shirt’ü giymesi ve fotoğraf çekilmesi ya da sizin markanızın ürününü tanıtması her açıdan markanıza olduğu kadar sitenize de faydalı olacaktır.

Şirket Blogu Oluşturun

Değerli, bilgilendirici ve eğlenceli olmasına özen gösterin Firmanız İçin değerli, bilgilendirici bir Blog oluşturun. Blogda sürekli güncel içeriklerin olması, web’de gerçekleşen muhabbete katılım sağlanması diğer listelerde, bloglarda ve ilgili sitelerde backlink alınmasını sağlar.

Viral Paylaşım ve Doğal Link Paylaşımını Arttıracak İçerikler Üretin

SEO dünyasında “linkbait” olarak adlandırılan bu seçenek ile sosyal ağlarda ve diğer platformlarda paylaşılmaya değer kaliteli ve bilgi veren içerikler üretin. Böylece bu tarz içerikleri paylaşacak kişiler genellikle link aracılığıyla paylaşacak ve doğal link kazanacaksınız. Böylece markanızın değeri arttığı gibi, sitenizin domain otoritesi, güvenilirliği ve sıralama potansiyeli de artacaktır.

link-computers

Haber Değeriniz Olsun

Medyanın, bloger’ların ve basının dikkatini çekmek de link kazanma yollarından biridir. Bazen bu sitenizden hediye dağıtmak, basit kampanya düzenlemek kadar kolay olsa da bunu yeni bir ürün piyasaya sürerek veya tartışmaya götürecek içeriklerle de başarabilirsiniz.

  • Link inşası çalışmaları büyük oranda çalıştığınız sitenin türüne göre şekillenir.
  • Daha küçük siteler için, listeler, link istekleri veya değişimleri gibi manuel link inşası çalışmaları yapılabilir. Ancak daha büyük siteler için, daha farklı ölçekte çalışmalar gerekebilir.
  • Çalıştığınız site ile ilgili anahtar kelimeler ile sizin sitenize benzer siteleri arayın. Doğrudan rakip olmayan siteleri bulduğunuzda, onlara e-mail gönderin, çeşitli yollarla ulaşmayı deneyin ve link kazanmaya çalışın.

Link Satın Almakdollar-sign

Google ve Bing satın alınmış linklerin etkisini organik sonuçlarda düşürme yoluna gidiyor. Tüm satın alınmış linkleri algılaması zor olsa da, bunun için oldukça zaman ve kaynak ayırıyorlar. Link satın aldığı farkedilen siteler çeşitli cezalara maruz kalıyor ve sıralamarını kaybediyorlar. Yine de bazen link satın almak işe yarıyor, ancak birçok profesyonel arama motorlarının link satın almanın önüne daha fazla engeller kolymasını destekliyor. Biz de kısa yoldan link satın almaya harcayacağınız zamanı, uzun dönemli link inşa stratejileri oluşturmakta harcamanızı ve link kazanmaya odaklanmanızı öneriyoruz.

Comments are closed.

23 Kıbrıs Şehitleri Caddesi, İzmir, Türkiye